Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

ČASTÉ DOTAZY

Jaká je cena poštovného?

 

Cena poštovného se liší dle zvoleného přepravce a způsobu úhrady následově:

Česká pošta......................60 Kč

PPL.................................110 Kč

+

Dobírka............................................................50 Kč

Bezhotovostní převod - platba předem..............0 Kč

Platební karta (VISA, Mastercard).....................0 Kč

 

Jaká je dodací lhůta zboží?

 

Mimo sezónu (říjen - březen) je většina modelů skladem a dodací lhůta je 1-2 dny (dle způsobu úhrady). V hlavní sezóně (duben - září) je průměrná dodací lhůta 5-10 dnů. V průběhu letních měsíců je e-shop 2 - 3 týdny mimo provoz z důvodu firemní dovolené. U každého druhu zboží ale uvádíme vždy aktuální dostupnost, která se odvíjí od momentálního stavu zásob a počtu objednávek.

 

Šijete clony na zakázku i na jiné modely automobilů, které nemáte v nabídce?

 

Bohužel ne.

 

Je zvenku do auta přes clony vidět?

 

Téměř ne, rozhodně nelze rozeznat tvář osoby uvnitř auta a pokud necháte na zadních sedadlech nějakou věc, bude zvenku velice obtížně viditelná. Záleží samozřejmě na osvětlení, dopadu slunečních paprsků atd., ale v zásadě lze clonu použít jako spolehlivou ochranu před nežádoucími pohledy na zadní sedadla zvenčí.

 

V čem jsou Vaše clony lepší oproti clonám s přísavkami?

 

Naše clony mají jednu nevýhodu a tou je, že nejsou univerzální - použitelné do každého typu auta. Na druhou stranu ale díky tomu, že jsou šité na míru, zakrývají v podstatě celé zadní boční okno modelu auta, pro které jsou vyrobeny. Hlavním rozdílem je ale dle našeho názoru užitná hodnota našich clon, a to díky síťovině použité k jejich výrobě. Naše clony skutečně poskytují vysokou ochranu před sluncem pro cestující na zadních sedadlech. S výběrem síťoviny jsme strávili dlouhou dobu, protože naším záměrem bylo vyrábět praktickou pomůcku pro ochranu před sluncem, nikoli dekoraci s obrázkem. Vycházeli jsme z našich vlastních bohatých negativních zkušenosti s přísavkovými clonami, kterých jsme pro naše děti nakoupili celou řadu a které měly dvě zásadní společné vlastnosti: z okna časem odpadly a především nestínily. Skončili jsme nakonec vždy s tričkem nebo látkovou plenou přivřenou do okna.

 

Není možné, aby magnety z clony nějak vypadly?

 

Magnety jsou zašité v lemu clony, a to takovým způsobem, že je jiná, než násilná metoda vyjmutí ostrým nástrojem, vyloučena.

 

Udrží magnety clonu na rámu okna? Jak se clona chová při jízdě s otevřeným oknem?

 

Každá clona má po obvodu zašitých 7 - 9 neodymových magnetů (podle velikosti a tvaru), přičemž síla každého magnetu je cca 2,5 kg. Magnety musí zajistit, aby clony na okně nejen držely, ale aby byly ideálně vypnuté, což je v případě některých záludně tvarovaných oken poměrně složitý úkol.

Jízdu s otevřeným oknem (na kterém byla napnutá clona) jsme testovali, po našich zkušenostech lze okno bezpečně otevřít při jízdě do 40 km/h. Clona nám držela i při vyšších rychlostech, ale vzhledem k povaze uchycení doporučujeme nepřekračovat uvedený limit.

 

Lze použít clonu na starší nebo jiný model automobilu než který uvádíte v popisu clony?

 

Rozhodně ne, clony jsou přizpůsobené tvaru oken každého modelu. Tvary oken mohou na první pohled vypadat podobně, ale často stačí centimetrový rozdíl, aby clona "neseděla". Důsledkem je potom přepínání síťoviny a snížení účinnosti magnetu, což ve výsledku znamená, že v jednom/několika místech magnety nebudou držet tak jak mají. V případě, že použijete větší clonu na menší okno, nebude clona vypnutá.